Medkon Lines’ın sunduğu en büyük avantajlardan biri, gemilerinin kendisine ait olması sebebiyle, müşterilerinin nakliye ihtiyaçlarına son derece rekabetçi fiyatlar sunabilme imkanına sahip olmasıdır.
Medkon Lines; Türkiye, Mısır, Libya, Tunus, Cezayir, Fas, Arnavutluk, Romanya, Yunanistan ve İspanya limanlarına haftalık servis vermekte olup, hizmetlerini bu bölgelerdeki alanında profesyonel Medkon Acente Networkleri ile sağlamaktadır.

Hizmetlerimiz
Konteyner Hizmetleri
Hızlı ve Güvenilir Kargo Operasyonu
Proje Kargo Taşımacılığı
Tehlikeli ve Ağır Tonaj Yük Taşımacılığı

Medkon Lines, 2011 yılında kurulan Medkon Feeder Hat Servisi ile konteyner taşımacılığı hizmeti veren uluslararası firmalar arasında yerini almıştır. Müşteri gereksinimleri ve Ülke çıkarları doğrultusunda, Marmara Denizi Limanları arasında sunduğu kabotaj servisi ve uluslararası alandaki konteyner dağıtım hatları ile direkt ve feeder servis hizmeti vermektir. Geniş bir ithalat ve ihracat potansiyeli olan Marmara Bölgesi, limanlarına ilişik 6 ana ticari alana sahiptir. Ana seferlerin çoğu İstanbul’a gerçekleşmekte olup, bu durum en az bir yük terminaline sahip olan diğer liman şehirleri; Kocaeli, Bursa, Gemlik, Bandırma ve Tekirdağ için de, ithalat ve ihracat nakliyeleri açısından bir hayli elverişli olmaktadır.
Medkon Feeder Hat Servisi, bahse konu limanlar arasında, sahibi olduğu konteyner taşımaya uygun gemilerle, Günlük, Haftalık ve Direkt servis vermektedir. Ekipman parkındaki yükün niteliğine uygun olacak şekilde standart ya da özel ekipmanlar ile hizmetinizdedir.

Medkon Lines, kendisine ait ofisleri bulunan Türkiye, Libya, Tunus, Cezayir, Fas, İspanya Limanlarında direkt olarak, Türkiye’deki diğer tüm limanlarda ise, kendisi tarafından itina ile seçilerek atanmış tali acenteleri vasıtası ile liman acenteliği hizmeti sunmaktadır. Aynı zamanda İstanbul ve Çanakkale Boğaz’larında boğaz acenteliği hizmeti vermekte olan Medkon Lines, boğaz gemi trafiği, geçiş periyodları ve hava durumu hakkında 7/24 enformasyon desteği sağlamaktadır. Aynı zamanda armatörlük-işletmecilik yapmakta olan Medkon Lines, armatörlerin liman acentelerinden olan beklentileri konusunda sahip olduğu bilgi ve tecrübeyi acentelik hizmetlerine yansıtarak hizmet vermektedir.

Medkon Lines, kendisine ait özel proje gemileri ile gerçekleştirdiği proje taşımacılığında, her türlü makine, ekipman, vinç, LPG tankı, fabrika teçhizatı, boru, inşaat malzemesi, santral, prefabrik, taşıt, jeneratör vb. yüklerin nakliyesini itinayla gerçekleştirmektedir.
Medkon Lines, taşıyıcılar tarafından konulan boyut ve ağırlık sınırlandırmalarından bağımsız olarak müşteri ihtiyaçlarını karşılayıp, katma değer yaratan çözümler üretmektedir. Her proje için, o proje özelinde yapılan ön çalışmalarla lojistik ihtiyaçlar saptanmakta ve en uygun taşıma metodu planlanmaktadır. Uluslararası acentelik bağına sahip olmanın sağladığı imkanlar doğrultusunda, kapıdan kapıya taşıma, ithalat-ihracat, gümrükleme, gözetim altında transit taşıma gibi hizmetler verilmektedir. Medkon Lines, pek çok anahtar teslim projeyi geliştirip, sorunsuz bir şekilde yerine ulaştırmış ve ulaştırmaya da devam etmektedir.

Medkon Lines, gemi kiralama ve brokerlik hizmetini, yüklerin özelliklerine uygun gemiler ile kiralama anlaşmaları yaparak sağlamaktadır. Bu kiralamalar, tek seferlik yapılabileceği gibi, belli bir dönemi içeren ‘Time Charter’ anlaşmalar şeklinde de yapılabilmektedir. Gemi kiralama konusunda uzmanlığı ile bilinen Medkon Lines, tüm dünyayı kapsayan güvenilir broker ve armatörlerden oluşan hizmet ağından da aldığı destek ve güç ile denizciliğin her alanında hizmet sunabilmektedir.

Medkon Lines, sahip olduğu 39 tır ve filosuna dahil ettiği kiralık araçları ile kara nakliye alanında da hizmet vermektedir.

Hizmetlerimiz
Hacimli veya Ağır Yükler için Özel Treyler ile Taşıma Hizmeti (low bed vb.)
Proje Taşımaları
Oto Taşıyıcı Treyler Temini

Medkon Lines, İstanbul/Ambarlı limanına 4 km mesafedeki 28 bin metrekarelik depolama tesisi ile İzmit'te bulunan 12 bin metrekarelik depolama tesisine sahip olup, boş ve dolu konteynerler için depolama, tamir, bakım, temizlik, yıkama, PTI hizmetlerini kendi ekipmanları ve alanında uzman kadrosuyla sağlamaktadır.