Hakkımızda

Medkon Lines, deniz ve kara taşımacılığı alanlarında 2009 yılında kurulan bir şirkettir. Başlangıçta Medkon Denizcilik Sanayi ve Ticaret Ltd Şti. olarak faaliyet gösteren şirketimiz, 2012 yılında Medkon Hat İşletmeciliği Denizcilik ve Ticaret A.ş. ünvanı ve Medkon Lines marka adıyla hizmet vermeye başlamıştır.

10 yılı aşkın süredir sektörde faaliyet gösteren Medkon Lines, müşterilerine çeşitli taşımacılık hizmetleri sunmaktadır. Konteyner hat servisi, feeder konteyner servisi, kabotaj taşımacılığı, açık yük ve proje taşımacılığı, brokerlik, gemi kiralama, lojistik servis sağlayıcılığı, S&P, forwarding, gemi alım-satım, kara nakliyesi, depo işletmeciliği ve gemi-liman acenteliği alanlarında uzmanlaşmıştır.

Medkon Lines, Türk Bayraklı gemileriyle Türk limanlarına yanaşan ithalat ve ihracat konteynerlarını kabotaj taşımacılığı ile Türk ithalat ve ihracatçılarına maliyet avantajı sağlamaktadır.

Firma, 15 kendi gemisi ve kiralık gemileri, 106 adet çekici ve dorsesi, 35.000 TEU’luk konteyner parkı ve 40 bin metrekarelik depolama tesisine sahiptir.

Türkiye genelinde İzmir, Gemlik, İzmit, Mersin, İskenderun’da ofisleri bulunan Medkon Lines, aynı zamanda Mısır, Libya, Cezayir, Fas, Tunus, Arnavutluk, İspanya, Ukrayna, Lübnan ve Romanya gibi dünya genelindeki önemli limanlarda da ofisleri bulunmaktadır. Ayrıca, Türkiye limanları dışındaki tüm bölgelerde tali acente ağı aracılığıyla profesyonel liman acenteliği hizmeti sunmaktadır.

Medkon Lines, sektördeki lider firmalardan biri olarak, bireysel sorumluluk bilinciyle hareket eder. İş süreçleri ve zaman planına uygun, iş bitirici, yaratıcı ve güvenilir bir şekilde en yüksek performansı ortaya koymayı amaçlar.